Tomor Morina nesër lirohet nga parabu*rgimi, flet avokati i tij

Shpërndaje

Pavarësisht kërkesës për ekstradim në Serbi, Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina pritet që nesër të lëshohet nga parabur*gimi.
Kështu paralajmëron avokati i tij Naser Raufi, i cili thotë se pret vendim pozitiv të gjykatëses ndaj kërkesës që ai ka bërë, për mbrojtjen në liri të klientit të tij, Morinës.
Kërkesën e kam dhënën ditën e djeshme në mëngjes, ndërsa tani pres vendimin nga gjykatësja e procedurës paraprake, e cila edhe e ka caktuar parabur*gimin, që të tani të jep masa prevendtive dhe Tomor Morina të del nga parabur*gimi. Unë mendoj se me këtë dinamikë që zhvillohet tani, po ecë me të vërtetë shpejtë, andaj mendoj që do të arrijmë pasi të premten është festë, që nesër pra ditëne enjte, të ndërpritet parabur*gimi për Morinën, tha Naser Raufi eksluzivisht për Televizionin Alsat.