Deri të mërkurën mot jostabil, parashikohen shirëra të rrëmbyeshëm

Shpërndaje

Paraditen e sotme në pjesën më të madhe të vendit do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të pakta dhe me erë të lehtë jugore. Derisa gjatë pasdites mundësia për vranësira të shtuara do të rritet, shirëra të rrëmbyeshëm pritet të kaplojnë vendet malore. Temperatura maksimale do të sillet nga 24 deri në 31 gradë celsius.

Gjatë ditës së sotmë në Shkup pritet që të mbizotërojë mot jostabil me shi dhe vetëtima.

Për nesër dhe të mërkurën parashikohet që mot jostabil të mbizotërojë që nga orët e hershme të mëngjesit me shirëra të kohëpaskohshme. Dhe nga e mërkura pritet që moti të stabilizohet që do të përcillet me mot të nxehtë për një periudhë më të disaditore./Alsat