Dhjetëra profesorë e akademikë të universiteteve botërore mbështesin Vetëvendosjen në zgjedhjet e 6 tetorit

Shpërndaje

Lëvizja Vetëvendosje në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë publikë emrat e shumë akademikëve të huaj që po e mbështesin këtë parti në zgjedhjet e 6 tetorit.Ata kanë shprehur mbështetjen për këtë subjekt politik dhe për Albin Kurtin në zgjedhjet që po vijnë, me shpresën se qeveria e tij e ardhshme do të jetë një fillim i ri në këtë betejë të vështirë, por të domosdoshme, kundër ngjarjeve aktuale në Republikën e Kosovës.

Postimi i plotë:
AKADEMIKË TË UNIVERSITETEVE PRESTIGJIOZE BOTËRORE MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE!