Futbollistët e Kosovës nisen për Angli (Foto)

Shpërndaje

Futbollistët e kombëtares së Kosovës janë nisur sot për në Angli, ku nesër do të zhvillojnë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.Djelmoshat e Kosovës do të përballen nesër me Anglinë në ora 20:45 në Southampton.Të shtunën, Kosova shënoi fitore 2:1 përballë Republikës së Çekisë dhe tani ndodhen në pozitën e dytë në tabelë me një pikë pas Anglisë që kryeson grupin.
Në anën tjetër, sot kombëtarja e Kosovës U21 do të ballafaqohet me të rinjtë e Anglisë, po ashtu në 20:45.