Rama mbledh socialistët në Kuvend, kërkon rrëzimin e dekreteve të Metës

Shpërndaje

Teksa presidenti Meta jep “llogari” para komisionit hetimor që kërkon shkarkimin e tij, kryeministri Rama ka mbledhur sot grupin e deputetëve socialistë.

Rama është shprehur në mbledhje se mazhoranca duhet të rrëzohen të gjitha dekretet dhe ka vënë theksin tek kandidatura e Milos për emërimin në krye të KLSH-së.

Mbledhja e Ramës me grupin e PS-së u zhvillua para nisjes së komisionit hetimor dhe po në godinën e Kuvendit.