Roshi e “treta e vërteta”, shpon rrjetin e Islandës

Shpërndaje

Para pak sekondash Roshi ka shenuar golin e trete ndaj Islandes.

Shqiperia kalon ne epersi 3 me 2 ndaj Islandes.

Ora 22:21 Roshi shënon gol, Shqipëria në avantazh

Minuta e 79-të dhe tifozët shqiptarë po shikojnë një ndeshje për infarkt, teksa kuqezinjtë kanë kaluar sërish në epërsi. Ka qenë Odise Roshi, i sapofutur në lojë, që ka gjuajtur dhe topi i devijuar nga shkuar në shtyllë dhe më pas në rrjetën e Halldorsonit. 3-2!