Shpërthen fabrika kimike në Turqi, ja pamjet (Video)

Shpërndaje

Një fabrikë kimikë ka shpërthyer në Stamboll të Turqisë duke lënduar disa persona. Shpërthimi erdhi nga një zjarr që ra brenda në fabrikë. 2 zjarrfikës u plagosën dhe disa punëtorë janë lënduar nga gazrat, por deri tani nuk ka raportime për të vdekur.

Ju ftojmë të shikoni pamjet e shpërthimit:

VIDEO

VIDEO1