Të hënën fluturon “Migjeni”, ky është lloji i avionit të ri të ‘Air Albania’

Shpërndaje

Të hënën paradite do të ngrihet në ajër për të fluturuar drejt Italisë avioni “Migjeni”. Linjat e para janë drejt Romës, e më pas në Milano Malpensa dhe në Bolonja. Nisja do të bëhet me një ceremoni që do të organizohet në aeroportin Nënë Tereza rreth orës 10.

Ndërkohë është zbuluar se Air Albania do të përdorë një avion të ri Boeing 737/800. Ky avion është një version i përmirësuar i 737-700 dhe rival i Airbus A320.

737-800 ka 162 vende për pasagjerë. Në fillim të vitit 2017, një 737-800 i ri vlerësohej me 48.3 milionë dollarë.