Tërmet në Shqipëri në orët e mëngjesit

Shpërndaje

Në tërmet ka goditur Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 8 km larg Bulqizës dhe 34 km larg kryeqytetit dhe është ndjerë në orën 05:28, transmeton tch.

Tërmeti ka pasur thellësi prej 15 km.