Albin Kurti takohet me ambasadorin zviceran në Kosovë

Shpërndaje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet, shkruan Gazeta Blic.Sipas komunikatës së Lëvizjes Vetëvendosje, ambasadori zviceran, e ka uruar Kurtin për rezultatin zgjedhor dhe për fushatën e tij.Në fund të takimit, thuhet se të dy janë dakorduar që të ketë kontekte dhe takime bashkëpunuese në të ardhmen.