Albin Kurti takohet me Edi Ramën

Shpërndaje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është takuar me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Rama e paralajmëroi takimin me Kurtin mbrëmjen e djeshme gjatë një interviste në Opinion, njofton Klan Kosova.

Takimi Rama-Kurti, është i pari qysh prej kohës kur ky i fundit doli fitues i zgjedhjeve në Kosovë dhe pritet të marrë detyrën e kryeministrit.