Bahtiri: Veliut i kërkova kontribut maksimal për arritjen e marrëveshjes VV-LDK

Shpërndaje

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka takuar sot kryetarin e Komunës së Podujevës, Agim Veliun.

Bahtiri ka thënë se i ka kërkuar Veliut që të jep kontribut maksimal për arritjen e marrëveshjes finale mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova.

“Mikut tim i kërkova që të jep kontribut maksimal për arritjen e marrëveshjes finale mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sepse Kosova nuk ka kohë për të humbur”.

“Vendit i duhet formimi sa më i shpejt i Qeverisë, ku të gjithë duhet të punojmë që kjo të bëhet në afat ligjor dhe pa humbje kohe”.