Diellza Kolgeci pas zgjedhjeve: Tash e shohim a do të dëshpërohemi a krenohemi

Shpërndaje

Diellza Kolgeci thotë se këto zgjedhje ishin shumë të qeta. Bukuroshja shqiptare, Diellza Kolgeci nëpërmjet një statusi në Facebook këto zgjedhje i ka cilësuar si të qeta dhe sipas saj e mira e tyre ishte se si ata që fituan shumë vota ashtu edhe ata që nuk i fituan ato kanë treguat qetesi dhe pjekuri, shkruan lajmi.net.

Sipas saj tash duhet të presim e të shohim nëse do të dëshpërohemi apo do të krenohemi.

“Urime Kosove qe pa asnje incident perfunduan zgjedhjet ( kurre me pake fishekjzarre ska pas boll jam lut mos me pas se teper irrituese jane ), keto zgjedhje kane qene per mu me te qetat dhe cka me ka pelqy me se shumti eshte se edhe ata qe kane humb kane tregu qetesi, pjekuri po ashtu ata qe fituan kane tregu qetesi dhe pjekuri pa eufori te tepruar tekefundit askush nuk ka humb se nese pernime e don vendin tend atehere edhe si opozit mundesh shuuuuume me kontribu per shtetin, vec a don 😉. Shpresoj shume qe Kosova do te ec me shpejte drejt nje shteti ku drejtesia dhe shendetesia do te jane per gjithe qytetaret dy institucionet me te sigurta;… E TASH TE SHOHIM A KEMI ME U DESHPERU APO ME U KRENUA;

P.S humbesa asesi sidomos shume prej tyre (e jo te gjithe) qe per pak kohe kane bo shpija, kerre, vikendica (Brezovica ka qene me IN ) e per ca milona se kemi bo te madhe;
Kosova nuk eshte e varfer por… E KANE NEEEEH TU E “MJELE””, shkruan Diellza Kolgeci në statusin e saj./Lajmi.net/