Fushata e Vetëvendosjes nga nisja në Mitrovicë deri te përmbyllja në Prishtinë (Video)

Shpërndaje

Për dhjetë ditë të fushatës zgjedhore, kandidati për Kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se nuk po munden ta kontrollojnë rritjen.

Në tubimet elektorale që i nisi nga Mitrovica, nuk kanë munguar flamujt kombëtarë, shtetërorë të Kosovës dhe ai i Dardanisë, njofton Klan Kosova.

Kurti në Istog përmendi edhe emrin e ish Presidentit Ibrahim Rugova. Ai takoi shumë qytetarë tejembanë vendit.

Kronikë nga Arbëresha Fazliu.