Haraçinasit: LSDM-ja na gënjeu (Video)

Shpërndaje

Në emisionin debativ “Kliko Plus” në TV21 banorët e Haraçinës janë shpehur se ndjehen të frustruar nga qeverisja e LSDM-së.

Ata thonë se LSDM u kishte premtuar se nga fshati dhe nga komuna e tyre do të punësohen 300 të rinjë, por kjo, sipas tyre rezultoi të jetë një gënjeshtër e kulluar.

Ata thonë se askush nuk bëri asgjë për të rinjtë e këtij fshati, kështu që atyre u ka ngelur vetëm shkuarja nëpër ambasada për të kërkuar viza që të largohen nga vendi.