I shpërthen bombula e gazit në banesë, disa të plagosur në familjen shqiptare

Shpërndaje

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në banesën e një familje në Përrenjas si pasojë e plasjes së një bombule gazi.

Nga informacionet e deritanishme ka disa persona të plagsur, anëtarë të familjes ku ndodhi aksident. Policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje teksa banesa në fjalë është përfshirë nga flakët.

Si pasojë e zjarrit edhe dy banesa të tjera rrezojnë të marrin flakë./EXPRESS