Jep dorëheqje zv.ministri i ‘synetllëkut’, Asim Musa

Shpërndaje

Asim Musa ka dhënë dorëheqje nga pozita e zëvendës ministrit të Shëndetësisë.

Dorëheqja e tij vjen pas publikimit të videos nga emisioni “Fiks Fare” në Top Channel, ku pretendohet se ai në spital shtetëror kryen ndërhyrje kirurgjikale kundrejt ryshfetit.

Musa është arsyetur se nuk ndjen veten fajtor me arsyetimin që gjithmonë ka ndihmuar shtetasit shqiptar.

Ai me tej ka theksuar se ka qenë pjesë e një spektakli si kurth organizuar nga televizioni Top channel.

VIDEO

Me poshtë e keni edhe lajmin e skandalit:

SKANDAL/ Zv. Ministri i BDI-së merr 1000 euro për operacionin e prostatës dhe 100 euro për synetllëk (Video)