Konte: Mosdhënia e datës, gabim historik

Shpërndaje

Italia mbështet Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe vlerëson se dyja vendet janë të gatshme të fillojnë bisedimet për anëtarësim në BE, tha kryeministri italian, Gjuzepe Konte pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev. Kryeministri Zaev tha se nuk ekziston e ardhme më e mirë për vendin sesa anëtarësimi në BE.