Kryeministri italian viziton Tiranën, takime me kryeministrin Rama (Video)

Shpërndaje

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka mbërritur në Shqipëri për një vizitë zyrtare ku do ta kohet me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën dhe me Presidentine vendit, Ilir Meta.

Conte ka mbërritur pak më parë tek Pallati i Brigadave, ku është pritur nga Kryeministri Edi Rama.

Vizita e kryeministrit italian vjen pak ditë para vendimit të BE-së për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë.

Pas takimit ata do të dalin në një konferencë për shtyp.