LAJMI I FUNDIT / Franca i thotë “JO” Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Shpërndaje

Në lidhje direkte gazetarja Erisa Zyka nga Brukseli, konfirmoi për emisionin “Opinion” në tv Klan vendimin zyrtar dhe përfundimtar të Francës, e cila refuzon zgjerimin e BE-së, ku presidenti Macron nuk ka do të ndryshojë vendimin e tij për t’i thënë “Jo” çeljes së negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut.

Erisa Zyka nga Brukseli: Lajmi i fundit që më ka ardhur është që Presidenti i Francës nuk do të ndryshojë qëndrimin e tij lidhur me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Është konfirmimi që ka ardhur enkas për emisionin Opinion.