Moti sot me vranësira, temperatura deri në 27 gradë Celsius

Shpërndaje

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla dhe me erë mesatare në drejtim jugor.

Temperatura gjatë mëngjesi do të jetë në intervalin nga katër der 13 gradë Celsius, ndërsa temperatura ditore nga 21 deri 27 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë 25 gradë celsius.

Nga DPHM njoftojnë se nesër gjatë orëve të mëngjesit dhe paradite do të ketë reshje të shiut.