Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, i ngrohtë dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të frjyë erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 15 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 31 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë reshje të shiut në disa vende, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit.