Ndërruan jetë babë e birë në Zvicër, brenda pesë ditësh, kjo është familja gurbetçare

Shpërndaje

Lirim Neziraj 20-vjeçar dhe babai i tij Hamëz Neziraj 62-vjeçar kanë ndërruar jetë në Zvicër. Lirim Neziraj ka ndërruar jetë pesë ditë para babait të tij, gjatë një aksidentit i cili kishte rënë nën rrotat e trenit në Oerlikon të Cyrihut. Lirim Neziraj vuante nga epilepsia, si dhe ishte me autizëm, shkruan “Bota sot”. Babai i tij, Hamëz Neziraj ka ndërruar jetë pas një sulmi në tru. Siç thuhet nga familjarët e tij, ai nuk a mundur ti përballoj dhimbjen nga vdekja e të birit. Varrimi i të ndjerëve do të mbahet në fashitin Dabidol të komunës së Rahovecit .