“Nëse shqiptarët nuk e mbeshtesin Lëvizjen Besa, atëherë le te vazhdojë të qeverisë BDI”

Shpërndaje

Nga Urim Saliu

Nese do flisja per simpati do ishte tjeter gje.Por duke folur me gjuhen e realitetit dhe mbase pak edhe duke shperfaqur si gjithe te tjeret anen lokaliste ,do te doja qe nese hipotetikisht e marrim se BDI humb zgjedhjet,atehere ajo qe duhet ta zevendesoje ate do ishte opozita e vertete.Ajo eshte dhe mbetet Levizja BESA te cilen e kam kritikuar ashper, por me pas e pashe se diku qe edhe gabimi im.Nese nuk fiton kjo Levizje, atehere BDI le te vazhdoje rrugetimin politik sepse Qeverine LSDM nuk kane te dejte subjektet tjera ta akuzojne per asgje.Te gjithe ishin ne kupolen e saj dhe Zaev i telekomandonte.Nje parti mbeti jashta qeverise dhe ajo eshte Levizja BESA .Ose e heqim nje qeveri dhe e zevendesojme me opoziten e vertete, ose le te vazhdojne te qeverisin BDI,LSDM,Alternativa,PDSH dhe subjektet tjera .Personalisht dua ta rrezoj nje pushtet por jo ta zevendesoje ate me parti koalicionesh me LSDM-ne.