Presidenti Pendarovski do t’i drejtohet popullit

Shpërndaje

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot në ora 14:00 do të mbajë fjalim pas zhvillimeve të fundit në Bruksel, ku ende nuk është marrë asnjë vendim për fillimin e negociatave me Maqedoninë dhe Shqipërinë.

Ndërsa jozyrtarisht mësohet se Pendarovski planifikon të thërrasë të dielën një takim të liderëve në kabinetin e tij presidencial në Vodno.