Rama dhe Zaev mbërrijnë në Serbi, Rama tërheq vëmendje me veshjen (Foto)

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi në lidhje me marrëveshjen e të ashtëquajturit “Shengeni ballkanik”. Kreu I qeverisë do të takohet të enjten me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, me të cilët do të diskutojë dhe do të nënshkruaj edhe marrëveshja në Novi Sad. Por gjatë mbërritjes në Serbi, Rama ka tërhequr vëmendjen e mediave me stilin e tij të veshjes. Stil që mediat serbe, e ironizuan duke theksuar që veshja e tij të mos jetë e njëjtë me vendimet politike.