Sali Berisha: Disa dallime midis Zaevit dhe Edi Ramës!

Shpërndaje

Disa dallime midis Zaevit dhe Edvin Mafise! Miq, Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonise se Veriut vendosi te shkoje ne zgjedhje kurse Edvin Ma*fia po pregatit festen e fitores ne Bruksel.

Pse Zaev shkon ne zgjedhje dhe Edvini pregatit festen?

Zaev shkon ne zgjedhje sepse: Maqedonia e Veriut u kendershtua vetem nga nje vend i BE kurse Shqiperia u kundershtua nga kater vende. Prandaj Edvini ndjehet i privilegjuar dhe do festoje. Zaev nuk mund te festoje sepse nuk ka Surrel as dhe pallat ne paje, as Xibrake apo vellaçko Olsi dhe aq me teper nuk eshte nje narkoshtet ai nuk ka ERTV as dhe Karlo Malavite apo Arben Malavite ndaj Zoranit i duhet: marrsh dhe ne zgjedhje. Kurse Rama ka saraje ne Surrel, ka pallat pa asnje fature, ka Xibraken dhe vella Olsin dhe fabriken mielli i Partise ka ERTV Karlo e Arben Malavite ehu sa shume madje edhe ABi dhe Ki Bi etj etj ndaj dhe zgjedhjet jane haram dhe duhet te festoje dhe vetem te festoje!.

Zaev nuk mund te festoje sepse nuk ka narkoshtet, nuk eshte qender boterore e organizatave krimi*nale te rajonit, Europes Amerikes Azise Lindjes se Mesme si Edvini nuk ka kellqe si homologu i tij per te qene lider global i dro*ges. Zgjedhje dhe vetem zgjedhje duhet te beje ai. Ndersa Rama ka meriten historike se ka ndertuar narkoshtetin e vetem ne Europe dhe vet si asnje tjeter eshte lider global madje njekohesisht i Kok*aines, Hero*ines dhe Has*hashit. Keshtu qe ai ka te drejte te oranizoje festen me madheshtore te kurorezimit te tij ‘Mbret i Dr*oges’.
Zaev duhet te shkoje ne zgjedhje se ai nderton autostrada me 3 4 milione euro km, atij nuk ja mban te ndertoje si Edvini zgjerim autostradash me 24 milione km.

Ndaj miq, zgjedhjet qe per Zaev jane pergjegjshmeri, ndershmeri dhe shtetari, per Edvinin jane thjeshte humbje kohe marrezi ndaj dhe po pregatit festen e kulmit te tij historik dhe me te ftuar historik! sb