Sela: Menduh Thaçin dhe Vesel Memedin ia jap Ali Ahmetit

Shpërndaje

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i fton publikisht Lëvizjen Besa dhe Alternativën për koalicion parazgjedhor. Në debatin në “Rruga drejt”, Sela ekskluzivisht kërkoi që kundrejt Aleancës, Besës dhe Alternativës të bashkohen BDI, PDSH dhe RDK me qëllim formimin e dy blloqeve shqiptare para zgjedhjeve të 12 prillit 2020.

“Shkurt e shqip nuk kam pas akoma negociata për zgjedhje, qoftë me Lëvizjen Besa apo qoftë me Alternativën. Por u bëj thirrje publike, ja nga këtu: Aleanca për Shqiptarët është e interesuar për një koalicion me Lëvizjen Besa dhe Alternativën bashkë. Jo PDSH. Atë do ja japin Aliut. Meqë ai kërkon që ne të bashkohemi, të bashkohet edhe ai. Ne do të punojmë bashkë me Besën dhe Alternativën që të ndodh ky koalicion. Në ndërkohë, i bëj thirrje edhe Aliut që edhe ai të marr Veselin dhe Menduhin dhe t’i bëjmë dy blloqe politike – deklaroi Ziadin Sela, Kryetar i ASH-së.