Shek Hallaçi: Opozita shqiptare të bashkohet, nuk kemi nevojë për bajraktar

Shpërndaje

Pjesëtari i Grupit të Kumanovës i shkruan opozitës shqiptare në Maqedonine e Veriut, ku kërkon një bashkim të shëndosh të opozitës shqiptare dhe thotë se nuk kemi nevoj për bajraktar, kemi nevojë për dikë që do të jet i duhur për popullin, percjell ALBAZONE MEDIA.

Ja postimi i plotë i Shek Hallaçit ne facebook:

Përshëndetje vllezër dhe motra të kombit tim të dashur.
Askush nuk meriton të keqpërdor rrezikun që u futëm ne dhe futëm dhe familjet tona kundër pushtetit vrastar dhe të korruptuar të BDI-së, të gjith besoj e dini se nga u zbeh fytyre e klanit të Zajazit, të gjith e din se nga kush po i vjen fundi këtij klani, prandaj kërkoj që disa parti opozitare dhe krerët e saj që u hapëm rrugën të mos vazhdojn të njejtën rrugë si këta që do të largohen me kokën ulur dhe bishtin ndër shal, kërkojm që të mos vazhdojn lojrat në kurriz të popullit, kërkojm një bashkim të shëndosh të opozitës, nuk kemi nevoj për bajraktar kemi nevoj për dikë që do të jet i duhur për popullin.
Asgjë nuk i ka ndodhur BDI-së çka do i ndodh në vijim, bryma e mëngjesit që e dogji lakrën e quajtur Ali Ahmeti tani do t’ja thaj dhe rrënjët por do t’ja humb dhe farën!
Ata le të na akuzojn nëpër gjykata le t’na shtojn dhe dënimet sepse deri më 12-prill BDI-ja me Sandrin dhe Mujon do të shfarosen nga “bryma”!
Besoj se e keni parasysh se qa do thot 119Gb jam ne pritje te dhe disa GB se kurr kam postu paralajmrimin 29.05.2019 me ka than se do jen pergjimet prej 2008 deri fundë 2014 plus te sylejman “Rolexit” Rexhepi video dhe dokumente dhe keq perdorimet te haxhit,