Shi dhe vranësira në të gjithë Maqedoninë, temperaturat bien dukshëm

Shpërndaje

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Reshjet do të jenë më intensive gjatë paradites në pjesët jugore dhe lindore të vendit.

Temperaturat do të sillen nga 10 deri në 18 gradë Celsius. Derisa në Shkup dhe rrethinë temperaturat ditore do të lëvizin prej 11 deri në 16 gradë Celsius.