Temperatura të larta deri në 30 gradë gjatë ditës së sotme

Shpërndaje

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë në drejtim juglindor. Temperatura e mëngjesit do të sillen në intervalin nga 1 deri në 10 gradë Celsius ndërsa gjatë ditës temperaturat do të arrijnë nga 23 deri në 30 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me diell dhe të ngrohtë. Temperaturat gjatë ditës do të arrijnë deri në 28 gradë Celsius.

Nesër dhe gjatë ditës së shtunë vende-vende do të ketë vranësira të rritura dhe kushte për shi të dobët lokal.