Tifozët turq për shqiptarët: “Jemi një sepse jemi vëllezër” (Foto)

Shpërndaje

Mbrëmë u zhvillua ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian EURO 2020, në mes të Turqisë dhe Shqipërisë. Në ” Sukru Saracioglu” Turqia fitoi në momentet e fundit me rezultat 1 me 0.

Tifozët turq kishin vendosur një baner interesant ku shkruante: “Jemi një sepse jemi vëllezër”. Gjatë takimi Shqipëria pati një mori rastesh për të shënuar por nuk arriti.

Takimi pati disa momente tensioni dhe lojë të ashpër mes vete.