Tjetër tërmet në zonën mes Durrësit e Tiranës

Shpërndaje

Një tjetër lëkundje e tokës është regjistruar këtë të shtunë në Shqipëri. Vater e lëkundjeve vijon të mbetet zona mes Durrësit dhe Tiranës.

Këtë herë tërmeti është shënuar në orën 14 e 31 me epiqëndër në Xhafzotaj e në thellësi 10 km. Termeti ka qënë 3.2 ballë sipas shkallës rihter.