Zbritje nga lartësitë dhe stërvitje në terren malor, publikohen pamjet e ushtrisë shqiptare (Video)

Shpërndaje

Batalioni i Vaut të Dejës është stërvitur së fundmi larg vendit të përqendrimit të përhershëm.

Trupat dhe mjetet e ‘B1K’ u dislokuan në Vig-Mnelë, ku për një javë përmirësuan aftësitë për të marrë pjesë në operacionet paqeruajtëse dhe terrene të vështira, shkruan Top Channel përcjellë Klan Kosova.

Në video shihen ushtarët shqiptarë teksa zbresin me litar nga lartësitë apo teksa stërviten në terren malor.