Zekiri: Ja çfarë na tha Edi Rama për Albin Kurtin

Shpërndaje

Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka uruar Albin Kurtin për fitoren, por ai sqaron një detaj se si Edi Rama ka parashikuar fitoren e Kurtit një vit më parë.

“Urime qyretareve te Kosoves te cilet demonstruan pjekuri te larte ne zgjedhjet e 6 tetorit.
Urime LVV dhe Albin Kurtit per fitoren ne keto zgjedhje si dhe LDK-se per rezultatin e arritur.
Sukses ne qeverisjen e Kosoves Albin!!!

P.S askujt mos ti shkoj mendja te ve bast ndonjeher me kryeministrin e Shqiperise Edi Rama
Me 5 prill 2018 nje nje drek qe kishim ne kryeministri ne Tirane bashke me disa kolege deputet te se majtes europiane tha: “ Ne fund te 2019 Albini do jete kryeminister i Kosoves”!!!” ka shkruar Zekiri.