Ziadin Sela: Nuk kemi absolutisht asnjë alternativë tjetër përveç SHBA, NATO dhe BE

Shpërndaje

Ziadin Sela i ftuar në Rruga Drejt me Arta Tahirin në Alsat-M, Ziadin Sela përball analistëve kanë debatuar rreth aktualiteteve politike në vend dhe rajon, përcjell ALBAZONE MEDIA.

Lideri i opozitës Shqiptare të ASH-së, Ziadin Sela duke folur rreth takimit të fundit të liderëve me iniciativë të Presidentit, Sela ka thënë se ne duhet të mbajmë marrëdhënie diplomatike me gjitha shtetet por Maqedonia e Veriut, shqiptarët e Maqedonisë së Veriut absolutisht nuk kanë asnjë alternativë tjetër, orientimi jonë strategjik janë SHBA,NATO dhe BE-ja.