Çmenduri në Tiranë, makina fluturon me 200 km në orë (Video)

Shpërndaje

Shpejtësi e çmendur në Tiranë.

Policia rrugore u pezulloi patentën drejtuesve të 10 automjeteve teksa po drejtonin makinën e tyre tej normave të lejuara.

Gjatë orëve të vona të natës, këta persona tejkaluan normat e shpejtësisë duke lëvizur me mbi km/h. Një automjet që udhëtonte në aksin Sauk-TEG u ndalua dhe iu hoq patenta, pasi radarët fiksuan se drejtuesi i mjetit po ecte me 200 km/h.

Lajmi është dhënë nga Policia e Shtetit në faqen e saj zyrtare.

Njoftimi i policisë:

Sauk-Teg

Policia Rrugore, kontroll me radar për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë fundjavës.

Mos shpejto të arrish aksidentin.

200 km/h.

Patenta të pezulluara prej orës 21.00 e deri në orën 00.30 për shpejtësi që varion nga 157 km/h deri në 200 km/h në aksin rrugor Sauk-Teg.

Shpejtësi që të vret jetën.

Mos abuzoni me shpejtësinë dhe alkoolin se në rastin me të mirë ju pret polici në rrugë.

#zbatorregullatudhetoisigurt’’