Haradinaj: Zhitia dhe Fazliu ndër figurat më të ndritura të sakrificës kombëtare

Shpërndaje

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë sot në Akademinë Përkujtimore kushtuar heronjve të kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu.

Haradinaj ka thënë se Zhitia dhe Fazliu janë ndër figurat më të ndritura të qëndresës dhe sakrificës kombëtare, transmeton Klan Kosova.

“Vepra e tyre qëndron e përjetësuar në thelbin e lirisë dhe shtetit të Kosovës”.