Kasami në T7: Gjuha shqipe nuk përmendet askund në kushtetutë

Shpërndaje

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sonte ka qenë i ftuar në emisionin Pressing në T7, përballë gazetarit dhe analistit Berat Buzhala.

Në pyetjen rreth zyrtarizimit të gjuhës shqipe, Kasami u përgjigj se gjuha shqipe nuk është zyrtarizuar dhe se ajo nuk përmendet askund në kushtetutë.

LIVE