Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut. Nga pjesa juglindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej tre deri më 11 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 12 deri më 20 gradë celsius.

Nga dita e hënë deri të mërkurën moti do të jetë me reshje shiu.