Gani Geci i del në krah Albin Kurtit, ja çka thotë!

Shpërndaje

Gani Geci nga Lidhja Demokratike e Kosovës i ka dalë në krah kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, pas kërcënimit që iu bë nga anëtari i Nisma Socialdemokrate, Haxhi Hoti.

Hoti përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kurti i ka dy opsione, ose ta lëshojë Kosovën ose mund të vritet, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa Geci ka thënë nëse i duhet ndihma Kurtit, ai do ta ndihmonte me dëshirë.

“Unë kurrë LDK-në dhe as ideologjinë time djathtiste nuk e ndërroj, por duke e parë pozicionin e tij të ngjashëm me timin në kohën e pas luftës, nëse i duhet ndihma ime Albin Kurtit, unë do ta ndihmoja me dëshirë”.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Anëtari i Nismës kërcënon Kurtin, më pas kërkon falje publike!