Tërmet në Shqipëri, fuqia 4.2 ballë

Shpërndaje

Një tërmet është regjistruar në Shqipëri në fillimin e vitit 2020.

Fuqia e këtij tërmeti ishte 4.2 shkallë të rihterit.

Lëkundja është regjistrur me epiqendër detin Adriatik rreth orës 03:53 me një thellësi prej 10 km.

Kujtojmë se një tërmet i fuqishëm shkundi vendin vitin e shkuar, në 26 Nëntor e si pasojë humbën jetën 51 persona, njofton Abc News përcjellë Klan Kosova.

Sipas sizmologëve pasgoditjet do të vazhdojnë dhe janë fenomen normal pas një tërmeti të fortë si ai i 26 nëntorit.

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=816037