Thaçi: Ahmeti dhe Grubi gënjejnë për gjuhën shqipe (Video)

Shpërndaje

Në emisionin e debatit ‘Click Plus’ në TV21 i ftuar ishte kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi mes shumë të thënave ka mesi i emisionit u ‘kall’ duke thënë se, kur Ali Ahmeti dhe Artan Grubi thonë se ne ua kemi bë gjuhën shqipe zyrtare, Thaçi me gojën plotë ju thotë ‘GËNJEJNË”, ata gjuhën shqipe e kanë bërë 16 herë për 16 vite, çdo herë që ka pas zgjedhje retorika politike e BDI-së ishte e sollëm ligjin për gjuhën shqipe.

Për më tepër shikoni videon nga minuta 1:00.01