Tre ministra turq në konferencë, vendi dridhet nga paslëkundjet… (Video)

Shpërndaje

Tërmeti në Turqi nuk ka kursyer as “kokat e shtetit”! Teksa Kryesia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) ishte mbledhur në orën 5.30 të mëngjesit për të dhënë detaje lidhur me dëmet e tërmetit, vendi është lëkundur sërish.

Ndërkohë që ministri i Brendshëm, i Shëndetit dhe Urbanizimit ishin live, vendi u trondit nga një paslëkundje me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter. Megjithatë asnjë prej tyre nuk lëvizi nga vendi për të vijuar më pas normalisht me konferencën.

Kliko VIDEO