Vr.et vajzën dhe dhëndrin – babai shqiptar trondit Australinë në natën e Vitit të Ri

Shpërndaje

Tragjedia e një familje shqiptare në Melbourne të Australisë, tronditi mbarë opinionin publik. 55-vjeçari Osman Shaptafaj ka qëlluar për vde*kje të bijën Lindita Musai dhe bashkëshortin e saj, Veton Musai.

Pista paraprake tregon se shkak për vr*asjen e 25-vjeçares dhe të shoqit të saj 29 vjeç, mund të jenë bërë disa mosmarrëveshje familjare.

Çifti, thuhet të jetë sul*muar në shtëpinë e tij në Yarraville, në perëndim të Melbourn-it vetëm pak përpara ndërrimit të viteve. Shtypi vendas shkruan se Shaptafaj, i ka shkuar në banesë të bijës dhe dhëndrit që sapo kishte festuar përvjetorin e parë të martesës dhe ka hapur zjarr mbi ta.

“Daily Mail” thotë se Lindita i frikësohej shumë të atit. Një pjesëtar i familjes ka thënë në kushte anonimati se vajza kishte pasur me të një marrëdhënie të vështirë, dhe duket ishte përballur me të ndërsa përpiqej të kishte një jetë te qetë më të shoqin.

Lindita ishte recepsioniste në një firmë pasurish të patundshme në Melbourne, ndërsa bashkëshorti i saj punonte në një bankë aty pranë.