Pacolli: Marrëveshja hap i rëndësishëm për njohjen Kosovë – Serbi të synuar nga Presidenti Trump

Shpërndaje

Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare në Facebook ka treguar se mirëpret marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.Pacolli ka thënë se çmon shumë të dërguarin special amerikan Richard Grenell dhe Shtetet e Bashkuara për angazhimin e tyre ndaj Kosovës, transmeton arbresh.info

“Ky është një hap I rëndësishëm për qëllimin e njohjes së ndërsjellt të synuar nga Presidenti Trump”, ka shtuar tutje Behgjet Pacolli.

Postimi i tij i plotë: