Ziadin Sela prezanton programin ekonomik në takim me OEMVP-së

Shpërndaje

Para takimit mes kreut të ASH-së dhe kreut të OEMVP, Nebi Hoxha, ky i fundit tha se takimi zhvillohet në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme, shkruan ALBAZONE MEDIA.

Hoxha tha se në këtë takim do të diskutohet për platformën ekonomike të cilën do tu prezantojë partive politike. Ai tha se takim do të ketë edhe me partitë tjera politike me ç’ rast të shohin se çka ofrojnë të gjitha partitë.

Sela tha se ASH-ja ka program për hapjen e vendeve të reja të punës, përmirësimi i cilësisë së arsimit dhe kthimin e sigurisë.