Rama me “dorë të hekurt” për ata që dalin me makina: I hiqet patenta për tre vjet

Shpërndaje

Duket se urdhri për të mos lëvizur me automjete, nuk ka mjaftuar pasi të paktën 745 persona dolën pa frikë.

Pikërisht për këtë arsye kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot përmes një postimi në Facebook se kushdo që kapet në rrugë me makinë pa autorizim do t’i hiqet patenta për tre vite.

Ky është një ndër vendimet ekstreme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit krahas mbylljes së shkollave, lokaleve dhe bareve si edhe bllokimit të qarkullimit në Tiranë, Durrës, Lezhë, Shkodër, Fier, Vlorë dhe Kukës.

Postimi i plotë: