Presidenti Thaçi ia dekreton Konjufcës dy marrëveshje ndërkombëtare (Dokument)

Shpërndaje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka nënshkruar dekretet për ratifikim të dy marrëveshjeve ndërkombëtare, me kërkesë të ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufca, duke i hapur rrugë ratifikimit të tyre në Kuvendin e Kosovës.

Marrëveshjet që Thaçi ka nënshkruar kanë të bëjnë me financime të përbashkëta midis Kosovës dhe Bankës Gjermane për Zhvillim, në dy projekte të ndryshme.

Dekretet do t’i dërgohen Kuvendit për procedim.