Arsenali merr fitore të madhe

Shpërndaje

Tri pikë të arta për Arsenalin.

Arsenali e ka mposhtur 2-0 Saouthamptonin për të marrë tri pikë me vlerë në luftën për një vend në Evropë.

Edward Nketiah në minutën e 20’ dhe Joseph Willock 87’ shënuan për fitoren e pastër të ‘Topçinjve’.

Arsenali tani ka shkuar në kuotën e 43 pikëve, 6 larg zonës Europa League.